Nabídka služeb

Projekce a realizace

Zajístíme vše - návrh, realizaci i následující údržbu hotové zahrady či veřejného prostranství

více

Údržba zeleně

Nabízíme kompletní služby od poradenství přes ošetřování výsadeb, trávníků, řez okrasných i ovocných dřevin, roubování..

více

Zahradnictví - prodej

Zabýváme se produkcí a prodejem skalniček, trvalek, okrasných trav a bylin. Dále nabízíme dřeviny opadavé - kvetoucí, stálezelené, jehličnaté a popínavé.

více

Neustále zkvalitňujeme naše služby a jsme rádi, že se k nám naši zákazníci vracejí. Věříme, že i Vy budete spokojeni.

Cíl (filozofie) naší zahradní tvorby

Cílem naší zahradní práce je především spokojenost zákazníka díky vytvoření příjemného, po celý rok pěkného doprovodu k jeho domovu bez větších zásahů po řadu desetiletí. Náš vzor pro uspořádání výsadeb je hlavně příroda. Skladbu a uspořádání rostlin tvoří stromy, keře a dosud mnohdy stále opomíjené trvalky. Trvalky jsou ve výsadbách nositelem největší změny v průběhu roku. Při promyšlené skladbě se téměř na každé zahradě dá docílit takřka nepřetržité radosti z květů či plodů, zbarvení a textury rostlin.

Máme radost, že stále více lidí si uvědomuje hodnotu vlastnoručně vypěstované zeleniny a ovoce. Zejména díky našim rodinným kořenům jsme schopni odborné pomoci i v této oblasti zahradní tvorby. Upřímně nás bolí, když vidíme "řezem" poškozené ovocné stromy, které pak chudáci místo ovoce produkují více a více větví, které je „nutno zase krotit.." Velkou radost máme, když takovým stromům dokážeme pomoci a jejich opatrovatelům (vlastníkům) konečně každoročně přinášejí ovoce při menší náročnosti údržby.

Realizace zahrad, veřejných prostranství a firemních areálů

Nabízíme a zajistíme:

 • projekt sadových úprav
 • terénní úpravy, odvoz odpadu, dovoz zeminy ad.
 • prodej, montáž a servis plotů, vjezdových bran a garážových vrat
 • projekci, montáž a údržbu automatické závlahy s komponenty od předních světových výrobců
 • stavbu okrasného jezírka
 • dodávky kamenů
 • výrobu, dodávku a montáž zahradních staveb a dřevěných doplňků
 • výrobu kovových koster pro živé stavby (zvířátka ad.)
 • zhotovení zpevněných ploch
 • založení výsadeb
 • založení trávníku
 • pokládku travních koberců

Mnoho lidí se pokouší o vytvoření zahrady sami. Často po několikerých pokusech promarní vedle času i mnoho práce a peněz, přičemž očekávaný výsledek je stále v nedohlednu. Možná, že nějak podobně jste na tom i Vy..

Naše firma dokáže všechna důležitá hlediska (kompozici, estetiku, přírodní podmínky, profesionální přístup, čas, finance, ..) skloubit k Vaší plné spokojenosti. Vaše zahrada se stane funkční součástí bydlení, místem pro odpočinek a tvůrčí práci. V každém ročním období Vám poskytne nové podněty rozmanitostí barev a tvarů, hrou stínů či klidem zákoutí.

Jsme vstřícní k řešení Vašich problémů a požadavků. Samozřejmostí je náš několikaletý dohled nad Vaší zahradou, aby opravdu rozkvetla do své plné krásy a naplnila všechny Vaše představy.

Projekce výsadeb

V průběhu první schůzky si se zákazníkem upřesníme jeho požadavky, probereme možnosti dané lokality, případně nastíníme možná řešení budoucí podoby zahrady či jiných výsadeb. Poté zpracujeme studii, kde jsou rozčleněny jednotlivé plochy – linie okrasných výsadeb, trávník, zpevněné plochy, ovocná a zeleninová zahrada, solitérní a kosterní dřeviny, posezení ad. Tento plán je kreslen v půdorysu v měřítku a je podkladem pro další diskuzi. Po zpracování a odsouhlasení případných změn můžeme přistoupit k tvorbě podrobného osazovacího plánu. V něm je zakresleno přesné umístění jednotlivých rostlin, které jsou blíže popsané v seznamu rostlin. Dle potřeby také vyhotovíme pohledy, perspektivy, podrobnější plány detailů, řezy.

Návrh kreslený ručně nebo v počítači?

Mezi veřejností často panuje názor, že návrh zahrady zpracovaný v počítačovém programu je něco „víc“ než návrh kreslený rukou. Také jsme před lety zakoupili jeden ze softwarů, ale pokorně se zase vrátili k tužce a papíru. Lépe a rychleji se nám s ním pracuje, snadněji se předělá. Počítačové programy zobrazují rostliny mnohdy nepřirozeně, jejich prostorové parametry a následný spon rostlin je velmi slušně řečeno nadsazený. Několikrát jsme předělávali zahradu navrženou v počítačovém programu a byli upřímně zděšeni zejména nad množstvím rostlin vzhledem k ploše, stejně jako bezradní majitelé zahrady.

Údržba

Nabízíme také služby v oblasti rozvojové péče a údržby zeleně:

 • poradenství
 • pletí
 • mulčování
 • ošetřování výsadeb
 • výchovné ad. řezy dřevin
 • řez ovocných dřevin
 • kácení dřevin
 • zazimování jezírek, závlah
 • chemická ochrana rostlin
 • vertikutace trávníků a jejich přihnojování

Zahradnictví

Naše rodinné zahradnictví se zabývá produkcí širokého (cca 250 druhů) a netradičního sortimentu skalniček, trvalek, okrasných trav a bylin. Pěstujeme druhy a kultivary odolné a spolehlivě vytrvalé v našich zeměpisných podmínkách. Přijďte se přesvědčit o kráse a kvalitě našich rostlin. Dále nabízíme dřeviny opadavé - kvetoucí, stálezelené, jehličnaté a popínavé.

Rostliny od nás jsou pravidelně kontrolovány Ústředním kontrolním a zkušebním ústavem zemědělským – ÚZUS.

Trvalky, skalničky, traviny a bylinky prodáváme i formou "velkoobchodu" zahradnickým realizačním firmám a zahradním prodejnám.

V jarním období nabízíme také letničky, v pozdním létě a na podzim vřesy, vřesovce atd.

V předjaří a v pozdním podzimu také vzrostlé, námi vypěstované, solitérní keře. Pro Vaši potřebu zajistíme dodávku a výsadbu vzrostlých stromů a keřů.

Rádi Vám poradíme s výběrem ovocných dřevin a zabezpečíme jejich dodávku a výsadbu.

Prodáváme také volně loženou mulčovací kůru, substráty a květinové dekorace – sezónní i na přání.

Při návštěvě u nás v zahradnictví si můžete prohlédnout alpinum a výsadby dřevin , trvalek a cibulovin.

Aranžmá ze sušených květin

V Zahradnictví máme nabídku sezónních dekorací naší výroby: jarní, velikonoční, letní, podzimní, dušičkovou, adventní, vánoční a zimní. A dle vašeho přání zhotovíme jakákoli další aranžmá ze sušených, umělých či živých květin a dalších materiálů.

viz naše fotogalerie

Kontakt

Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři?

Info

Otevírací doba

Zahradnictví je otevřeno pro zákazníky od 1.března do 31.října.

Úterý 9 – 18 hod
Středa 9 – 17 hod
Čtvrtek 9 – 18 hod
Sobota 8 – 12 hod
Po předchozí domluvě je možno domluvit návštěvu i v jinou dobu.Ing. Markéta Tonárová Stupková

IČO: 72282525
Telefon: 608 938 071   Email: marketa@zahradnictvi-cheznovice.czTomáš Tonár

IČO: 61158437
Telefon: 775 048 884   Email: ttonar@gmail.comWebsite: www.zahradnictvi-cheznovice.cz

Adresa: Cheznovice 72, 338 06